Programul teatrelor bucureştene în perioada 15   21 octombrie jpeg

Programul teatrelor bucureştene în perioada 15 - 21 octombrie

Teatrul Odeon:  Sala Studio:joi, 18 octombrie, ora19:30-"Grădinile groazei" de Daniel Call, un spectacol de Mariana Camaraşan şi Alexandra Penciuc;vineri, 19 octombrie, ora 19:30-"Micul prinţ" de Antoine de Saint-Exupery, regia Carmen Lidia Vidu;sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:30-"Mă întorc de departe" de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu;duminică, 21 octombrie, ora 19:30-"Mă întorc de departe" de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu.

Teatrul Metropolis:  luni, 15 octombrie, ora18:30-"Nevestele vesele din Windsor" de W. Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu;miercuri, 17 octombrie, ora 18:30-"Nevestele vesele din Windsor" de W. Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu;vineri, 19 octombrie, ora 19:00-"Floarea de cactus" de Barillet şi Grady, regia Alice Barb;sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-"Gaiţele", regia Dan Tudor;duminică, 21 octombrie, ora 19:00-Pijamale, regia Emanuel Pârvu.

Teatrul Ţăndărică: Sala Lahovari:luni, 15 octombrie, ora10:00-"Mica sirenă" după Hans Christian Andersen, regia şi scenariul Gabriel Apostol;marţi, 16 octombrie, ora 10:00-"Mica sirenă" după Hans Christian Andersen, regia şi scenariul Gabriel Apostol;miercuri, 17 octombrie, ora 10:00-"Frumoasa şi Bestia", textul şi regia Cristian Pepino;joi, 18 octombrie, ora 10:00-"Dănilă Prepeleac", adaptare după Ion Creangă, regia Ioan Brancu;vineri, 19 octombrie, ora 10:00-"Tom Degeţel", după P.J. Stahl, adaptarea Daniel Stanciu, regia Daniel Stanciu;sâmbătă, 20 octombrie, ora 11:00-"Tom Degeţel" după P.J. Stahl, adaptarea Daniel Stanciu, regia Daniel Stanciu;duminică, 21 octombrie, ora 11:00-"Scufiţa Roşie", adaptare după Fraţii Grimm de Cristian Pepino şi Gabriel Apostol, regia Gabriel Apostol.

Teatrul ACT: marţi, 16 octombrie, ora19:00-"Jocuri în curtea din spate" de Edna Mazya, regia Bobi Pricop.

Teatrul Naţional Bucureşti:Sala Mică:miercuri, 17 octombrie, ora 19:30-"Doi X Doi", regia Vlad Stănescu;joi, 18 octombrie, ora 20:00-"Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu;vineri, 19 octombrie, ora 20:00-"Două loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija;sâmbătă, 20 octombrie, ora 20:00-"Două loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija;duminică, 21 octombrie, ora 20:00-"Fata din curcubeu" de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar;

Sala Mare:joi, 18 octombrie, ora 20:00-"Dineu cu proşti" de Francis Veber, regia Ion Caramitru;vineri, 19 octombrie, ora 20:00-"D’ale noastre" de Gigi Căciuleanu, regia Gigi Căciuleanu;sâmbătă, 20 octombrie, ora 20:00-Scrisoarea, după "O scrisoare pierdută" de I.L. Caragiale, regia Horaţiu Mălăele;duminică, 21 octombrie, ora 20:00-Scrisoarea, după "O scrisoare pierdută" de I.L. Caragiale, regia Horaţiu Mălăele.

Palatul Copiilor:duminică, 21 octombrie, ora 11:00-"Sânziana şi Pepelea":după Vasile Alecsandri, regia Dan Tudor.

Teatrul Masca:joi, 18 octombrie, ora 19:00-"Acul cumetrei Gurton", regia Mihai Mălaimare;vineri, 19 octombrie, ora 19:00-"Slugă la doi stăpâni", regia Mihai Mălaimare;sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-"Comedia erorilor", regia Mihai Mălaimare;duminică, 21 octombrie, ora 19:00-"Ţara unde Îngerii vin degeaba", scenariul şi regia Anca Dana Florea şi Mihai Mălaimare.

Teatrul Bulandra:Sala "Toma Caragiu":vineri, 19 octombrie, ora 18:30-"O scrisoare pierdută";sâmbătă, 20 octombrie, ora 18:30-"O scrisoare pierdută".

Sala "Liviu Ciulei":marţi, 16 octombrie, ora 19:00-"Moartea unui comis voiajor";vineri, 19 octombrie, ora 19:00-Gustavia;sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-"Gustavia".

Teatrul de Comedie:Sala "Radu Beligan":miercuri, 17 octombrie, ora 19:00-"Spiritul de familie";joi, 18 octombrie, ora 19:00-Elling;vineri, 19 octombrie, ora 19.00-"Doamne... ce măcel!";sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-Poker;duminică, 21 octombrie, ora 19:00-"Un cuplu ciudat".

Sala Studio:sâmbătă, 20 octombrie, ora 19.30-"Stăpânii rulotei";duminică, 21 octombrie, ora 19.30-"Moştenitoarea".

Teatrul Teatrelor (Romexpo):vineri, 19 octombrie, ora 19:30-"Femeia care şi-a pierdut jartierele".

Teatrul Nottara:Sala "Horia Lovinescu":marţi, 16 octombrie, ora 19:30-"Povestea vorbii";miercuri, 17 octombrie, ora 19:30-Crash;joi, 18 octombrie, ora 19:00-"Maria Callas - La Divina";vineri, 19 octombrie, ora 19:00-"Ultimul Don Juan";sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-"Variaţiuni enigmatice";duminică, 21 octombrie, ora 11:00-"Titanic vals";duminică, 21 octombrie, ora 19:00-"Titanic Vals".

Teatrul Foarte Mic:joi, 18 octombrie, ora 19:00-"O viaţă în teatru";vineri, 19 octombrie, ora 19:00-"Interzis sub 18 ani";sâmbătă, 20 octombrie, ora 19:00-Interpretul;duminică, 21 octombrie, ora 19:00-"Somnoroasa aventură".

UnTeatru:joi, 18 octombrie, ora 19:00-"Trei femei înalte" după Edward Albee, regia Andrei şi Andreea Grosu.

sursa:http://www.mediafax.ro